halucineren en medicijnen

Beantwoord vraag
0
0

Metoprolol en hallucinaties. Mijn moeder (75 jaar oud) heeft hallucinaties. Ze ziet mensen en voorwerpen die er niet zijn. Als ik het uitleg, begrijpt ze het maar vindt het toch raar. We zijn hier ongerust over. Wat te doen?

Gemarkeerd als spam
Geschreven door
Gevraagd op 26 juni 2016 21:07
1035 Bekeken
Voeg commentaar toe
0
Privé antwoord

Bij een hallucinatie zie, hoor, ruik, voel, proef je iets, wat er niet is. Hallucinaties kan je hebben bijvoorbeeld bij dementie met slechte ogen, na hersenletsel, bij alcoholisme, psychiatrie en als bijwerking van medicijnen. Kan dit bij je moeder mogelijk zijn? Bespreek dit met haar en haar dokter(s) en denk mee.. Een voorbeeld: er zijn (bv. lipofiele) medicijnen die door de bloedhersenbarrière heen komen en daar – zeldzaam – kunnen leiden tot ongewenste bijwerkingen, waaronder hallucinaties. Als een bepaald medicijn vaak deze bijwerkingen heeft, wordt het uit de markt geweerd. Vraag de arts of het aan (een van) moeders medicijnen kan liggen en of er dan vervanging mogelijk is met een ander (hydrofiel) medicijn dat niet door de bloedhersenbarrière komt. [26-06-2016]

Gemarkeerd als spam
Geschreven door
Anwoord op 26 juni 2016 21:10
Voeg commentaar toe

Verzend je antwoord

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]